3 razy TAK dla listew przypodłogowych!

Świat listew przypodłogowych to szeroki temat – jego wątki poruszamy w każdym wpisie. Zdążyliśmy przytoczyć już zalety, jakie posiadają listwy, omówić proces ich produkcji, a więc powstawanie od A do Z, a także przedstawić listę pomieszczeń, w których spełnią one swoją funkcję. Dzisiaj z kolei przychodzimy z krótkim poradnikiem, w którym przedstawimy 3 powody przemawiające za wykorzystaniem listew przypodłogowych we wnętrzach. A więc – dlaczego i przede wszystkim, w jakie listwy warto zainwestować?

Powód 1. Względy praktyczne

Głównym powodem wykorzystania listew przypodłogowych jest ich funkcjonalność, a więc ukrycie nieestetycznych łączeń, które powstają między ścianą a podłogą. To naturalne zjawisko, wynikające z odmiennych struktur i powierzchni – najczęściej betonowych (lub nośnych, gipsowych) ścian i drewnianych podłóg, jednak powodujące wrażenie niewykończonego wnętrza.

sypialnia 

Listwy przypodłogowe mają także zaletę w postaci przedłużania żywotności parkietu bądź paneli. W jaki sposób? Zabezpieczają one podłogę przed przesuwaniem się, a także przed jej wybrzuszeniem. Jak wiadomo, podłoga „pracuje” za każdym razem, gdy jest użytkowana, a listwy przypodłogowe pomagają utrzymać ją w miejscu.

Jednak sztukateria chroni nie tylko podłogę, ale także same ściany, zwłaszcza przed zabrudzeniami oraz odpryskiwaniem czy łuszczeniem się farby w dolnej części ścian. Ma to znaczenie zwłaszcza podczas codziennych porządków – listwy chronią ściany przed bezpośrednim kontaktem z wilgocią. Detergenty bowiem potrafią negatywnie wpłynąć na powierzchnię ściany, zostawiając m.in. trudne do usunięcia ślady.

Powód 2. Względy estetyczne

Dzięki zastosowaniu listew przypodłogowych w pomieszczeniach całe wnętrze zyskuje na zdecydowanie lepszej i schludniejszej prezencji. Sztukateria sprawia, że estetyka wnętrza zdecydowanie wzrasta, jednak pod warunkiem, że zostaną wykorzystane elementy wysokiej jakości. Dlatego tak istotny jest producent listew MDF. Wyłącznie sprawdzona sztukateria jest w stanie zapewnić odpowiedni wygląd całego pomieszczenia.

Szeroki wybór różnego rodzaju listew wiąże się z możliwością wykorzystania ich w pomieszczeniach urządzonych w wielu odrębnych stylach, dlatego też każdy może urządzić wnętrze swojego domu lub mieszkania dokładnie tak, jak to zaplanował, a jednocześnie nie musi rezygnować z praktycznych listew. Będą one pięknie komponować się w każdym pomieszczeniu, a jedynym aspektem, który trzeba brać pod uwagę, jest rodzaj materiału i wykończenie listew. Do wyboru pozostają drewnopodobne bądź te elastyczne.

Listwy przypodłogowe, zwłaszcza białe, dodają także elegancji każdemu pomieszczeniu, stąd są idealnym elementem dekoracyjnym do wnętrz w stylu glamour, ale i nie tylko. Sztukateria sprawia, że wnętrze nabiera lekkości oraz szyku, prezentuje się zatem gustownie i z klasą. Jeśli zależy nam na rozjaśnieniu wnętrza za pomocą kolorów – warto wykorzystać właśnie białe listwy przypodłogowe.

Powód 3. Uniwersalność i łatwość montażu

biała listwa wersal

Za pojęciem uniwersalności kryje się przede wszystkim wszechstronność listew – a mianowicie dopasowanie ich zarówno do pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień (salon, jadalnia lub sypialnia), a także udekorowanie nimi przestrzeni użytkowej, m.in. ścian przy schodach prowadzących na piętro domu.

Łatwość montażu to z kolei zagadnienie, które może budzić wątpliwości, jednak jako producent listew przypodłogowych zapewniamy, że w praktyce nie wiąże się ono ze skomplikowaną i czasochłonną czynnością. Zakładanie listew przy użyciu odpowiednich narzędzi do ich przycięcia oraz spoiwa to praca, z którą poradzi sobie każdy, nawet niebędący fachowcem majsterkowicz.

Powyżej wymienione korzyści to jednak tylko nieliczna część wszystkich zalet, jakie posiadają listwy przypodłogowe. Mamy nadzieję, że zebrane w całość informacje przekonują Was do tego, by również we wnętrzach swoich pomieszczeń zastosować pięknie prezentujące się oraz wysokiej jakości elementy sztukateryjne. Nieograniczony wybór, różne style, frezowania i wysokości… Czas na wybranie tych idealnych!