Ekskluzywne wykończenie przestrzeni firmowej, czyli jak wykorzystać białe listwy przypodłogowe w aranżacji biura

Przestrzeń firmowa jest nie tylko miejscem pracy, ale również wizytówką przedsiębiorstwa. To właśnie w biurach i salach konferencyjnych odbywają się spotkania biznesowe, narady i negocjacje, które mają ogromny wpływ na prosperowanie biznesu. W związku z tym warto zadbać o to, aby wnętrza były nie tylko funkcjonalnym miejscem pracy, ale również odzwierciedlały profesjonalizm i rangę danej marki. Dlatego podczas tworzenia aranżacji nowego lokalu warto wykorzystać detale, które w znaczny sposób poprawią jego estetykę. Jednym z elementów dających wiele możliwości są pomijane przez wielu dekoratorów listwy przypodłogowe.

Listwy dopasowane do koloru ściany

biuroNie bez powodu we wnętrzach firmowych dominują kolory jasne i subtelne. Biel, beż i delikatne szarości sprawiają, że pomieszczenia sprzyjają wytężonej pracy i wydają się większe i jednocześnie bardziej przytulne. Prosta przestrzeń wymaga jednak dopełnienia subtelnymi, ale jednak wyrazistymi dodatkami. Oprócz kontrastujących mebli doskonałym uzupełnieniem wystroju z pewnością okażą się dobrze dopasowane listwy przypodłogowe. Jeśli pomieszczenia są niewielkie warto wybrać niskie cokoły o umiarkowanej ilości zdobień. W gabinetach o powierzchni zaledwie kilku lub kilkunastu metrów kwadratowych wyposażenie zajmuje bardzo dużo miejsca, przez co lepiej zrezygnować z rzucających się w oczy elementów wykończenia oraz akcesoriów. Najlepszym wyborem, niezależnie od zastosowanego wykończenia podłogi będą niskie listwy MDF w kolorze białym, ponieważ zapewnią płynne przejście pomiędzy jasną ścianą a posadzką.

Zupełnie inną funkcję można przypisać listwom przypodłogowym stosowanym w korytarzach, recepcjach oraz biurach typu open space. Jeśli przedsiębiorstwo dysponuje głównie takimi przestrzeniami to odpowiednie cokoły mogą pełnić funkcję efektownej dekoracji dodającej całej kompozycji szyku i elegancji. Bez obaw można zastąpić niewielkie ćwierćwałki wysokimi, nieco bardziej zdobionymi listwami. Sprawdzą się one zarówno wtedy, gdy zastosujemy farby w jasnych kolorach, jak i w przypadku barw bardziej intensywnych. Dodatkowo dzięki uniwersalności tego typu elementów jeden rodzaj cokołu można wykorzystać nawet wtedy, gdy przylegające do siebie ściany wykończone są w inny sposób.

Wysokie listwy przypodłogowe – praktyczne zastosowanie

W biurach bardzo rzadko podłogi wykończone są panelami czy deskami. Pomimo tego zastosowanie w przestrzeni firmowej białych listew przypodłogowych z MDF jest uzasadnione nie tylko pod względem estetycznym, ale również funkcjonalnym. Przede wszystkim wykonane z twardego tworzywa drewnopochodnego chronią ścianę przed uszkodzeniem oraz umożliwiają jej sprawne mycie i pielęgnację. W biurach doskonale sprawdzą się listwy, w których znajdują się specjalne wgłębienia na kable. Ukrycie przewodów wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pracowników oraz ułatwi utrzymanie porządku.

Podkreślenie profesjonalizmu ekskluzywnym wykończeniem

listwy z wykończeniem

Odpowiednio dopasowane listwy przypodłogowe wraz z efektownym oświetleniem mogą w znaczny sposób odmienić siedzibę firmy. Właśnie to sprawia, że te detale wykończeniowe są coraz częściej stosowane w przestrzeni biurowej. W niektórych branżach cokoły z MDF są wykorzystywane częściej niż w innych – wynika to przede wszystkim z tego, że przy użyciu białych listew przypodłogowych uzyskuje się wnętrza poważne, które podkreślają profesjonalizm instytucji. Doskonałym przykładem firm, w których warto zdecydować się na takie rozwiązania są kancelarie prawnicze, agencje ubezpieczeniowe oraz wszystkie inne miejsca opierające swoją działalność na bezpośrednim kontakcie z klientem. Subtelna i jednocześnie poważna i dopracowana pod każdym względem aranżacja sprawi, że interesanci będą czuli się komfortowo, co stanowi podwalinę do nawiązania dalszej współpracy.

Wykorzystując białe listwy przypodłogowe można stworzyć nowoczesną i elegancką przestrzeń, która z pewnością zostanie dobrze odebrana przez pracowników i interesantów odwiedzających biuro. Dzięki temu, że w ofercie sklepów dostępnych jest wiele modeli eleganckich cokołów bez problemu można dopasować ich rodzaj do efektu, który zamierzamy uzyskać. Białe listwy można również łatwo przemalować, co daje dodatkowe możliwości aranżacyjne. Niezależnie jednak od wybranego rozwiązania ekskluzywne cokoły to tani sposób na zwiększenia atrakcyjności firmowej przestrzeni.