Jak zakończyć białą listwę przypodłogową mdf? Mamy 2 sposoby na jej estetyczne zakończenie - zobacz

Zastanawiasz się jak dociąć i zakończyć listwę przypodłogową przy futrynie drzwiowej, schodach lub na rogu ściany tak aby nie było widać surowej płyty mdf? 

Poniżej przedstawiamy Państwu dwa sposoby na estetyczne i ładne zakończenie białej listwy przypodłogowej. 

 

Jak widać na zdjęciu poniżej, aby zakończyć listwę podłogową mamy do wyboru dwie opcje. W obu przypadkach sposób cięcia listwy przypodłogowej będzie do siebie podobny więc opiszemy jeden wariant. 

 

Na początku zacinamy listwę pod 90 stopni. Jej koniec zacinamy pod kątem 45 stopni tak by powstał nam trójkąt który jest widoczny na zdjęciu w orientacji pionowej. Kiedy mamy już wycięty trójkąt zmieniamy położenie tarczy w przeciwnym kierunku do ostatniego i zacinamy listwę tak aby została nam pusta przestrzeń z górnym wierzchołkiem wyciętego trójkąta pod kątem 90 stopni. 

 

 

Jeśli mamy już dociętą listwę, przechodzimy do jej montażu na ścianie używając kleju montażowego. Kiedy listwa jest już osadzona nie pozostaje nam nic innego jak połączyć listwę przypodłogową z wcześniej przygotowanym zakończeniem. 

W tym materiale przedstawiamy sposób zakończenia listew. W kolejnych materiałach pokażemy jak używać lakieru do korekcji łączeń. 

 

Zdjęcie poniżej przedstawia opisywany pierwszy wariant zakończenia listwy przypodłogowej.

 

 

Na zdjęciu poniżej wariant drugi, który jest bardzo podobny do pierwszego i tak samo łatwy do wykonania. 

 

 

 

 

Tak przygotowane naroża należy zabezpieczyć i zamaskować lakierem do korekcji łączeń dostępnym w kategorii Akcesoria do montażu listew na stronie głownej.