Jak połaczyć listwę przypodłogową mdf? Wejdź i sprawdź naszą instrukcję

Przedstawiamy Państwu dobry i sprawdzony sposób jak połączyć ze sobą listwy przypodłogowe mdf.

Jak widać na zdjęciu poniżej aby dobrze połączyć listwy podłogowe i zapewnić im trwałe i stabilne połączenie listwy, każdorazowo należy łączyć je zacinając pod kątem 45 stopni z jednego i drugiego końca na tzw. zakładkę.  

Listwy mdf nie łączymy pod kątem 90 stopni ponieważ takie łączenie nigdy nie daje wsparcia dla drugiej listwy i podczas ich pracy każda może pracować osobno a cięcie pod kątem 45 stopni na zakładkę daje nam pewność że listwy się "zazębiają" jedna o drugą co bardzo dobrze wzmacnia ich połączenie.

 

  

Na poniższym zdjęciu (rzut z góry)  widać połączenie listew mdf na zakładkę pod kątem 45 stopni. 

Dodatkowo cięcie i łączenie listew przypodłogowych w ten sposób daje nam pewność że łączenie będzie wytrzymałe ponieważ zacinając w ten sposób w miejcu łaczenia mamy więcej miejsca na klej niż w przypadku łączenia ze sobą pod kątem 90 stopni, czyli najzwyczajniej przykładając do siebie końcówki listew.  

Pamiętajmy, łączenie listew podłogowych z mdf nigdy nie robimy pod kątem 90 stopni - takie łączenie jest uznawane za błąd w sztuce montażu.

 

 

Poniżej łączenie z rzutem z przodu. Jak widać nie pozostaje nam nic innego jak zalakierować łączenie lakierem do korekcji łączeń który jest dostępny w zakładce "Akcesoria do montażu listew".