Listwy przypodłogowe – FAQ. TOP 5 zadawanych pytań!

pokój dzienny z jasną podłogą i białymi listwami

Branża aranżacyjna jest naprawdę szeroka – sami mamy tego świadomość. Dlatego dziś przychodzimy z niecodzienną formą wpisu. Wykonaliśmy obszerny research i wybraliśmy TOP 5 najczęściej zadawanych pytań związanych ze sztukaterią. Odpowiedzi na te zagadnienia pozwolą dokonać właściwej decyzji zakupowej, a do tego po prostu wyjaśnią poszczególne aspekty związane z listwami. Szykuje się spora dawka wiedzy, dlatego czym prędzej zapoznajcie się z naszym FAQ!

#1 Listwy przypodłogowe – jaki materiał wybrać?

Nasze FAQ rozpoczynamy od pytania, które zadaje sobie większość osób stojących przed podjęciem decyzji dot. zakupu sztukaterii. Wiadomo jest, że na rynku istnieje wiele listew przypodłogowych – te wykonane z metalu, polimeru, plastiku czy drewnopodobnego MDF. Nic więc dziwnego w tym, że pojawia się zagwozdka, na które tworzywo postawić. My szczególnie polecamy ostatni typ, czyli listwy przypodłogowe MDF. Materiał ten jest solidny, nie odkształca się, jest niewrażliwy na uszkodzenia mechaniczne, w tym na wgniecenia czy zarysowania. Sztukateria z niego wykonana będzie doskonała do wnętrz o klasycznej kubaturze. Na uwagę zasługują także listwy ze wzmocnionego polimeru HD, które są nieco bardziej elastyczne. Te dwa tworzywa uznajemy za prawdziwy hit w każdym wnętrzu!

#2 Listwy przypodłogowe – jaki kolor wybrać?

Podobnie jak materiał, również i odcień gra niemałą rolę, jeśli chodzi o wykończenie pomieszczeń przy pomocy listew przypodłogowych. Najbezpieczniejszą opcję stanowi biała sztukateria. Jest ona na tyle uniwersalna, że doskonale sprawdza się zarówno we wnętrzach glamour, minimalistycznych, jak i tych nieco bardziej dekoracyjnych, np. w stylu egzotycznym. Biały kolor może być bazą dla całego wystroju bądź przeciwnie, tworzyć kontrastową otoczkę. Na uwagę zasługują również czarne listwy, które wyjątkowo dobrze pasują do loftowych aranżacji.

#3 Czy listwy przypodłogowe można malować?

Pozostając w temacie koloru, odpowiemy na często zadawane pytanie dotyczące możliwości malowania. Tutaj sprawa jest oczywista – TAK, sztukaterię przypodłogową można malować! Warto jednak pamiętać, aby używać do tego celu dedykowanych farb, które będą w 100% bezpieczne dla każdego tworzywa, zarówno dla MDF, jak i polimeru HD. Malowanie listew przypodłogowych może okazać się przydatne, gdy marzy nam się wnętrze w stylu kolonialnym bądź myśliwskim. Wówczas dobrze jest postawić na białe listwy i pomalować je na wybrany odcień, np. ten pasujący do drewnianych mebli.

listwa przypodłogowa biała we wzór Olimp

Biała listwa przypodłogowa Olimp 120 

#4 Jak dobrać wysokość listew przypodłogowych?

Zagadnienie to ma istotne znaczenie – wysokość sztukaterii powinna iść w parze z kubaturą całego pomieszczenia. Zbyt niskie mogą „zniknąć” we wnętrzu, z kolei zbyt wysokie będą je optycznie zmniejszać. Dlatego przed zakupem listew przypodłogowych należy określić, jaką wysokość ma dany pokój. Jeśli jest to przestrzeń w kamienicy, można zdecydować się na te wyższe modele – listwa przypodłogowa wysoka, np. 10 cm, optycznie zmniejszy pomieszczenie. Z kolei jeśli mamy do czynienia z pokojem na poddaszu, to warto wybrać niskie listwy, a nawet ćwierćwałki.

#5 Gdzie kupić białe listwy przypodłogowe?

Wiemy, że zakup sprawdzonych, wysokiej jakości listew przypodłogowych może spędzać sen z powiek wszystkim osobom będącym w trakcie remontu bądź wykańczania wnętrz. Udać się do sklepu sieciowego czy postawić na sklep internetowy? My zachęcamy oczywiście do tej drugiej opcji – jako sprawdzony dostawca najlepszej klasy sztukaterii możemy zapewnić, że dostępne w naszej ofercie produkty są przechowywane w odpowiednich warunkach i nie są narażone na uszkodzenia, tak jak ma to miejsce w przypadku sztukaterii wystawowej w marketach budowlanych. Poza tym na każdym etapie zamówienia służymy pomocą, do tego nie zostawiamy Was samych sobie nawet po sfinalizowaniu transakcji! Nie bez znaczenia pozostają także ceny, które mamy naprawdę konkurencyjne.

Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Wiemy, że to wciąż nie wszystko, ponieważ ile osób, tyle opinii, zagadnień i niejasności, ale zestawienie tych topowych treści w jednym miejscu z pewnością pozwoli zagłębić się w temat listew przypodłogowych zwłaszcza amatorom. Renowacja wnętrza właśnie przed Tobą? A może urządzasz swoje pierwsze mieszkanie? Te pytania na pewno pojawiły się w Twojej głowie! Teraz już wiesz, na jakie listwy przypodłogowe postawić – zakupu dokonaj w naszym sklepie.