Listwy przypodłogowe Mardom. Oto nasi faworyci

białe listwy podłogowe w salonie z aneksem kuchennym

Jakiś czas temu przedstawiliśmy marki związane z tworzeniem listew przypodłogowych, których to produkty można nabyć w naszej ofercie (zob. wpis „Z jakiej firmy wybrać listwy przypodłogowe? Przegląd producentów”). Jednym z wymienionych przedsiębiorstw był Mardom, pozostający w czołówce, jeśli chodzi o sztukaterię wykonaną z tworzywa sztucznego. Dziś przyjrzymy się dokładniej elementom, jakie oferuje ten producent. Podpowiemy, które modele sprawdzą się najlepiej we wnętrzach w danym stylu, a także wskażemy rozwiązania idealne do nietypowych wnętrz. Zaczynamy!

Listwy przypodłogowe Mardom. Poznaj ich zalety

We wspomnianym wcześniej wpisie powiedzieliśmy, że Mardom wyróżnia się na rynku pod względem tworzenia odpornych na uszkodzenia mechaniczne listew. Jako że do ich produkcji wykorzystywany jest elastyczny materiał – PolyForce, będący odmianą polimeru – sztukateria ta doskonale sprawdzi się do nietypowych wnętrz (o tym z kolei przeczytasz tutaj). Poza tym dostępność akcesoriów do montażu sprawia, że ułatwione zostaje całe przedsięwzięcie związane z założeniem listew w danym wnętrzu. Przejdźmy jednak do konkretów, czyli do tego, jakie modele proponuje nam firma Mardom. A jest ich całkiem sporo!

Mardom – listwy przypodłogowe białe w wielu wydaniach

listwa przypodłogowa mardom md018

Listwa przypodłogowa Mardom MD 018 

 1. Zacznijmy od listwy przypodłogowej MD 018. To jeden z najpopularniejszych modeli, jaki wchodzi w zakres oferty Mardom. Jego zaletami są:
 • wysokość 8 cm,
 • szerokość 13 mm,
 • wykonanie z gęstego polimeru,
 • gładka powierzchnia z pojedynczym frezowaniem w górnej części,
 • możliwość umieszczenia okablowania pod listwą.

Listwa przypodłogowa Mardom MD 018 to doskonałe połączenie prostoty z subtelną dekoracyjnością. Jako że jej bazę tworzy gęsty polimer, doskonale nadaje się do wnętrz z kolumnami czy łukami. Poza tym jej minimalistyczny design świetnie dopasuje się do każdego stylu. Listwa MD 018 występuje w kolorze białym, jednak można zmienić jej odcień na dowolny inny, używając w tym celu bezpiecznych farb na bazie lateksu lub silikonu.

listwa przypodłogowa Mardom md359

Listwa przypodłogowa Mardom MD 395 

 1. Przejdźmy teraz do modelu MD 359. Z pewnością zainteresuje on osoby, którym zależy na maksymalnej prostocie w zakresie designu. Oto czym się charakteryzuje ta listwa:
 • wysokość: 7 cm,
 • szerokość: 16 mm,
 • została wykonana z gęstego polimeru,
 • ma gładką powierzchnię – bez wzoru,
 • posiada miejsce na okablowanie niewidoczne z zewnątrz.

Listwy przypodłogowe MD 359 to minimalizm w każdym calu. Prosta konstrukcja pozwala na zastosowanie ich w każdym wnętrzu, ponieważ nie zaburza koncepcji wizualnej przestrzeni. Gęste tworzywo pozostaje niewrażliwe na działanie niekorzystnych czynników, w tym nie pęka oraz nie tworzą się na nim rysy, za sprawą dodatkowej powłoki. Sztukateria ta, podobnie jak model MD 018, nadaje się do malowania farbami, które nie zawierają rozpuszczalników.

listwa przypodłogowa ćwierćwałek mardom md001

Listwa przypodłogowa ćwierćwałek Mardom MD001 

 1. A może listwy wykończeniowe przypodłogowe, które praktycznie nie rzucają się w oczy? Mardom proponuje tzw. ćwierćwałki, czyli model MD 001. Cechują się:
 • wysokością 2,1 cm,
 • szerokością 23 mm,
 • wykonaniem z gęstego polimeru,
 • delikatnym frezowaniem w górnej i dolnej części.

Nieoczywiste listwy przypodłogowe typu ćwierćwałki sprawdzą się we wnętrzach, które są niskie, a w których to liczy się każdy wolny centymetr ściany – np. na poddaszu. Doskonale maskują łączenia ścian z podłogą, dzięki czemu zwiększają estetykę pomieszczenia bez jednoczesnego zaburzania jego proporcji. Ale to nie jedyne ich zastosowanie. Świetnie łączą się z wyższymi listwami, dlatego można je zastosować jako fragmenty w wybranych miejscach, aby stworzyć efektowny kontrast i tym samym urozmaicić wygląd wnętrza.

Te 3 modele to wciąż nie wszystkie, jakie w swojej ofercie posiada producent Mardom, ale najlepiej będzie, jeśli sami zobaczycie każdą dostępną listwę – zestawiliśmy je w jednej kategorii!

Efektowne listwy przypodłogowe wykonane z odpornego na uszkodzenia polimeru są w stanie całkowicie odmienić wygląd konkretnego pokoju. Warto jednak stawiać na topowych producentów zajmujących się ich wytwarzaniem, ponieważ tylko w ten sposób zyskujemy gwarancję jakości. Jej nie można odmówić firmie Mardom, dlatego już teraz zakup ich listwy do swojego domu lub mieszkania!