Podział wnętrza na strefy? Poznaj nasze metody z udziałem listew!

podział wnętrza na strefy

Ciekawie zaprojektowane wnętrze zyskuje nie tylko na designie, ale także na funkcjonalności. A trzeba przyznać, że ma ona kluczowe znaczenie zwłaszcza w niewielkich przestrzeniach, np. w kawalerkach. Jak sprawić, by jeden pokój był estetyczny, a nawet, by spełniał funkcję kilku pomieszczeń? W tym przypadku świetnie sprawdza się wydzielenie tzw. stref – do spożywania posiłków, do wypoczynku czy pracy. Warto w tym celu wykorzystać ozdobną sztukaterię, a żeby optycznie powiększyć przestrzeń – koniecznie postawić na tę w białym kolorze. Zaintrygowany? Czas odkryć wszystkie karty!

  • Podział wnętrza na strefy: jak to zrobić?
  • Białe listwy na ścianę – jakie wybrać?
  • Wysokiej jakości listwy ścienne. Gdzie kupić?

Te kwestie poruszamy w dzisiejszym wpisie, dlatego nie poprzestawaj na przeczytaniu jedynie wstępu! Jesteś właścicielem niewielkiego mieszkania? Ten artykuł jest dla Ciebie.

Wydziel strefy za pomocą mebli lub… listew!

Salon – w kawalerkach stanowi on główne pomieszczenie, w którym spędza się większość czasu. Oprócz niego mieszkania tego typu są oczywiście wyposażone w łazienkę i kuchnię, choć w tym ostatnim przypadku bywa różnie, ponieważ kawalerki mogą mieć jedynie aneks kuchenny, a nie osobne pomieszczenie do gotowania. To sprawia wrażenie, że wnętrze jest jeszcze mniejsze. Z pomocą przychodzi wcześniej wspomniany pomysł wydzielenia stref. Jak to zrobić? Mamy na to 2 sposoby.

Warto praktycznie wykorzystać meble, czyli ustawić je tak, aby wydzielały granicę stref. Ta do relaksu może być stworzona za pomocą kanapy umieszczonej w centralnym miejscu przed TV, a nie jak w większości przypadków – przy samej ścianie. Pozostaje wtedy ona wolna i do akcji wkracza druga strefa: przeznaczona do pracy. Przy ścianie wystarczy umieścić biurko, na nim postawić komputer/laptop i dostawić do całości obrotowy fotel. Z kolei strefę do spożywania posiłków klasycznie może wyznaczyć duży stół z krzesłami.

białe listwy przypodłogowe

Świetnym sposobem na wydzielenie i podkreślenie granic stref będzie wykorzystanie sztukaterii. I nie chodzi tu wyłącznie o listwy przypodłogowe (białe lub w innym kolorze), ale o te zamontowane na ścianie. Jeśli wcześniej nie słyszałeś o tego typu dekoracji, pozwól, że wprowadzimy Cię w jej świat i pokażemy zalety! Wydzielone za pomocą listew ściennych strefy będą doskonale widoczne już od wejścia do pomieszczenia, a przy okazji będzie prezentować się ono niesamowicie estetycznie.

Jak stworzyć strefy w salonie za pomocą listew ściennych?

Listwy ścienne dekoracyjne montuje się w centralnej części ściany, czyli dokładnie na jej środku. Aby zrobić to dokładnie, warto wykorzystać profesjonalne narzędzia, w tym przede wszystkim laserową poziomicę, która ułatwi wyznaczenie linii prostej. Wzdłuż niej należy przykleić listwy za pomocą kleju i gotowe – będą one wizualnie dzielić ścianę na pół. Tego typu dekoracja może być wykorzystana we wnęce przeznaczonej na strefę jadalnianą, jako dodatkowy wyróżnik, lub też być dekoracją na ścianie, na której znajduje się biurko do pracy. Dobrze, jeśli sztukateria będzie w jasnym kolorze (świetnie sprawdzą się białe listwy ścienne), ponieważ stworzy wówczas kontrast ze ścianą pokrytą farbą, jeszcze bardziej uwydatniając konkretną strefę.

Postaw na niezawodność w zakresie jakości

Jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie listew ściennych, warto od samego początku postawić na sprawdzonego producenta. Jednym z nich jest Krome – jego sztukateria wyróżnia się ponadczasowym designem, prostym montażem oraz łatwością w utrzymaniu czystości (szczególnie ważne dla każdego miłośnika porządku), a także mnogością rozwiązań w zakresie kształtu. Listwy krome przeznaczone na ścianę mogą mieć przekrój trapezu, litery „C” bądź mieć postać prostokąta. Wybór powinien zależeć od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć!

Wyznaczenie stref w pomieszczeniu za pomocą mebli bądź zamontowanych listew ściennych może odmienić całe wnętrze, zwłaszcza to niewielkie, co docenią wszystkie osoby posiadające kawalerki. Jest jedna kwestia, która zawsze nurtuje osoby chcące wykorzystać listwy ścienne. Gdzie kupić te wysokiej jakości? Oczywiście w naszym sklepie! Jesteśmy przekonani, że sztukateria Krome, którą proponujemy, spełni Twoje oczekiwania w 100% pod względem wykonania, funkcjonalności oraz łatwości montażu. Gotowy do przemiany jednego pomieszczenia w kilka? Dokonaj zakupu i rozpocznij renowację już dziś!