Świat listew Krome. Poznaj propozycje przypodłogowe… i nie tylko!

białe listwy za łóżkiem

Znacie już doskonale listwy Lagrus, a także poznaliście najważniejsze informacje dotyczące sztukaterii marki Mardom. Czas pójść o krok dalej, ponieważ to nie wszystkie firmy, których produkty mamy w sprzedaży! W dzisiejszym wpisie opowiemy Wam o listwach przypodłogowych renomowanego wytwórcy, jakim jest Krome. Ta marka ma do zaoferowania naprawdę wiele i to nie tylko w kwestii maskowania styku ścian z podłogą. Zaintrygowani? Odkryjmy zatem wszystkie tajemnice listew Krome!

Listwy Krome w pigułce

Fakt 1. Doświadczenie

Krome jest doświadczonym producentem na rynku – firma od wielu lat proponuje klientom zróżnicowane rozwiązania, stawiając przy tym na wysoką jakość idącą w parze z wyjątkowym designem. Istotna jest też nowoczesna technologia, którą Krome wykorzystuje podczas produkcji listew, a dzięki ciągłemu rozwojowi firma może pochwalić się wieloma sukcesami na rynku aranżacyjnym. Nic dziwnego, że tak wiele osób stawia na listwy Krome. Opinie mówią same za siebie!

Fakt 2. Różnorodność

Producent ten nie zamyka się w jednych ramach, jeśli chodzi o produkcję sztukaterii. Właśnie z tego powodu w jego ofercie można znaleźć zarówno modele przypodłogowe, jak i te przeznaczone do montażu na ścianie. Co to oznacza w praktyce? Listwy Krome to elementy ozdobne, które mogą służyć do wydzielenia stref w pomieszczeniu. W ten sposób tworzymy przestrzeń, którą można zaaranżować na dwa sposoby – górna część ściany może być pokryta tapetą, podczas gdy dolna będzie gładką powierzchnią pokrytą farbą w jednolitym kolorze. Opcji jest naprawdę wiele!

Fakt 3. Mnogość tworzyw

Listwy przypodłogowe MDF, modele z polistyrenu, a może… sztukateria ognioodporna? Krome proponuje naprawdę wiele rozwiązań! My wyposażyliśmy nasz sklep w te najbardziej popularne, czyli polistyrenowe. Jednak i tutaj można spotkać się z mnogością modeli, zwłaszcza jeśli chodzi o kształt. Zaokrąglone, nieco bardziej kanciaste kształty, niższe, wyższe… Wybór jest naprawdę spory! A zatem – na które listwy Krome się zdecydować? Czas przejść od faktów do propozycji.

aranżacja białej listwy krome

Listwa Krome PN 4016 

Listwy przypodłogowe Krome: przegląd

 • Biała listwa przypodłogowa PN 6015 – model, który zaskakuje swoim niecodziennym kształtem. Posiada on delikatny skos, przez co jego przekrój przypomina trójkąt. Taka forma sprawdza się w przypadku wnętrz nowoczesnych, o oryginalnym charakterze, w których to przeważają geometryczne dodatki. W dolnej części z powodzeniem zmieści się okablowanie, które ukryte zwiększy estetykę pomieszczenia.
 • Biała listwa przypodłogowa PN 7015 – sztukateria choć podobna do wcześniej wspomnianego modelu, to jednak nie identyczna. Wyróżnia się skosem w górnej części, który jest delikatniejszy i który to łączy się z prostym odcinkiem. Te listwy również sprawdzą się do minimalistycznych wnętrz, a dzięki swojej „kanciastej” formie mogą nawet stanowić ozdobę samą w sobie! To połączenie maksymalnej funkcjonalności z wyjątkowym designem.
 • Biała listwa przypodłogowa P 8018 – wyróżnia się tym, że ma nieco bardziej zaokrąglone krawędzie górne niż modele PN 6015 i 7015. Z tego powodu montaż tego modelu będzie zalecany we wnętrzach, w których to subtelność gra pierwsze skrzypce. Ta wersja sztukaterii ma gładką powierzchnię, bez widocznych frezowań, dlatego będą pasować do niej każde dodatki. Nie zaburzy ona wyglądu przestrzeni!

Listwy ścienne Krome: przegląd

W naszym asortymencie znajdziecie także listwy Krome, które nadają się do zamontowania na ścianach – właśnie o tym wspominaliśmy we wstępie. Producent ten postawił na różnorodność w zakresie kształtów oraz ich wielkości. I tak dostępne są modele:

 • zaokrąglone:
  • biała listwa ścienna N 2614: cechuje się niewielkim przekrojem, przez co stanowi subtelny, dekoracyjny dodatek przeznaczony do montażu na ścianę. Jej klasyczny wygląd z subtelnym frezowaniem sprawia, że świetnie sprawdzi się we wnętrzach w stylu tradycyjnym, a także rustykalnym, doskonale komponując się z dodatkami takimi jak zaokrąglone kanapy i fotele czy kuliste żyrandole;
  • biała listwa ścienna N 3417: model o nieco większym przekroju, jednak podobnej, zaokrąglonej formie. Ta listwa ścienna nie posiada frezowań, co czyni ją doskonałą opcją do wykorzystania w stonowanych, minimalistycznych aranżacjach;
 • kanciaste:
  • biała listwa ścienna PN 4016: o przekroju w kształcie typowego prostokąta. Ta listwa doskonale sprawdzi się w surowych wnętrzach, w których przeważa prostota rozwiązań. Nie posiada ona żadnych ozdobnych frezowań, przez co jej powierzchnia jest całkowicie gładka;
  • biała listwa ścienna N 6320: trapezowy kształt sprawia, że listwa na ścianie wprowadza nowoczesny charakter do wnętrza. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ma miejsce gra między formami, a zatem do wnętrz o industrialnym klimacie – będzie świetnie pasować do loftowych żyrandoli z metalowymi kloszami oraz do drzwi z efektownym przeszkleniem.

Jesteśmy ciekawi, który model stał się Waszym faworytem, jeśli chodzi o listwy Krome. Gdzie kupić tę sztukaterię? Oczywiście w naszym sklepie! Chętnie przedstawilibyśmy Wam wszystkie dostępne opcje, ale najlepiej będzie, jeśli sami zapoznacie się z nimi w osobnej kategorii poświęconej producentowi. Z pewnością znajdziecie tam listwy, które będą Waszym aranżacyjnym strzałem w 10!