Aklimatyzacja listew podłogowych z mdf

1. Aklimatyzacja białych listew przypodłogowych mdf, o co w tym chodzi?
 
 
 
Listwy przypodłogowe mdf zostały już zamówione? Skoro tak, to należy się zastanowić co należy z nimi zrobić po ich przyjeździe do naszego domu lub mieszkania?

 
Białe listwy przypodłogowe wykonane z płyty mdf są materiałem drewnopochodnym. Jak każdy taki materiał po jego otrzymaniu wymagają aklimatyzacji.
 
 
 
Aklimatyzacja - to rodzaj adaptacji które jest spowodowane zmianą miejsca pobytu zachodzące w naturalnych warunkach, przystosowanie się do nowych warunków klimatycznych takich jak temperatura i wilgotność powietrza w domu czy mieszkaniu.
 
 
 
Skoro już wiemy co to jest aklimatyzacja białych listew przypodłogowych, teraz podpowiemy jak ją poprawnie przeprowadzić, a jest ona bardzo łatwa.

 
Listwy mdf zostaną dostarczone przez kuriera w kartonowych opakowaniach. Każda listwa będzie osobno zabezpieczona folią ochronną. Aklimatyzacja będzie polegała na złożeniu wszystkich kartonów z listwami przypodłogowymi w miejscu ich montażu.
 
 
 
Po ich złożeniu w miejscu montażu należy rozpakować listwy z kartonowych opakowań. Nie ma konieczności usuwania folii ochronnych z każdej listwy.
 
 
 
Tak złożone listwy przypodłogowe należy pozostawić w miejscu montażu przez minimum 24 godziny a maksymalnie 48 godzin tak aby mogły się spokojnie zaaklimatyzować.
 
 
 
Temperatura i wilgotność powinna być utrzymana na stałym i naturalnym poziomie.

 
Co daje aklimatyzacja listew podłogowych?
 
 
 
Aklimatyzacja spowoduje że listwa przypodłogowa albo się minimalne rozpręży lub minimalnie skurczy, w zależności jakie będą różnice między temperaturami w naszych magazynach, sortowniach i samochodach kurierskich a temperaturą i wilgotnością w Państwa domu.
 
 
 
Po pełnej aklimatyzacji produktu, listwę przypodłogową można poddać cięciom na wymiar a w dalszym etapie montażu.

 
 
Aklimatyzacja daje nam pewność że po montażu listew na ścianie przy podłodze nie będzie się kurczyć ani rozprężać co mogłoby skutkować pęknięciem dobrze wykonanych łączeń lub całkowitemu odklejeniu się listwy podłogowej.