Białe listwy przypodłogowe w hotelach i restauracjach

Urządzając hotel, restaurację bądź inny lokal konieczne jest zadbanie o każdy szczegół. Na samopoczucie gości ma wpływ nie tylko jakość obsługi, ale również to, w jaki sposób wnętrze się prezentuje. Podczas planowania aranżacji należy pamiętać nie tylko o wyborze elementów wyposażenia, rodzaju podłogi czy kolorach ścian, ale również o dodatkach. Elementem często pomijanym przez osoby zajmujące się projektowaniem wystroju wnętrz są listwy przypodłogowe. Odpowiednie ich zastosowanie może jednak sprawić, że pomieszczenia będą bardziej eleganckie i przytulne, a przez to atrakcyjniejsze dla klientów i gości.

Dekoracyjny element w przytulnym wnętrzu

wnętrze restauracji

Wielu właścicieli hoteli, pensjonatów czy restauracji marzy o tym, by lokal wyróżniał się na tle innych. Pragną oni dać swoim klientom poczucie bezpieczeństwa i komfortu przenikające się z namiastką luksusu. Właśnie dlatego tak popularny w aranżacji wnętrz tego typu jest styl angielski, prowansalski bądź francuski. Klimat takich pomieszczeń z łatwością można podkreślić wykorzystując białe listwy przypodłogowe. Dobierając elementy wyższe i bardziej zdobione można nie tylko przykryć szczelinę dylatacyjną, ale również dodać pomieszczeniom szyku i elegancji. Dodatkowo listwy MDF mogą być wykorzystanie również po to, aby wykonać piękną sztukaterię. Udekorowanie ścian i ościeżnic jest bardzo proste i tanie - niskim kosztem można sprawić, że wnętrza będą wyróżniać się i przykuwać uwagę gości. Często wybieraną przez właścicieli hoteli i restauracji opcją jest zmiana barwy cokołów i sztukaterii na kolor ścian. Nie jest to trudne, a dzięki temu dekoracja jest mniej wyraźna. Taki zabieg doskonale sprawdzi się w tych wnętrzach, w których zastosowano ciemniejsze odcienie farb.

Białe listwy - praktyczne zastosowanie

Głównym zadaniem listew przypodłogowych jest wykończenie połączenia podłogi ze ścianą - dokładnie tak samo jest w hotelach i restauracjach. Warto jednak zauważyć, że nierzadko pomieszczenia w takich miejscach są wyższe niż w klasycznych mieszkaniach. Właśnie dlatego biała listwa MDF sprawdzi się również jako dekoracja krawędzi łączących ściany z sufitem. Doskonałym rozwiązaniem jest wybranie cokołów i sztukaterii przysufitowej w tym samym stylu - wtedy całość tworzy bardzo ciekawe i estetyczne wykończenie. Takie rozwiązanie wizualnie obniży pomieszczenie, dzięki czemu pokoje hotelowe czy sala w restauracji będą o wiele bardziej przytulne.

W jakich wnętrzach sprawdzą się białe listwy MDF?

listwy

Oprócz wnętrz eleganckich listwy przypodłogowe w białym kolorze można zastosować także w innych pomieszczeniach. Jeśli chodzi o restauracje detale można bez obaw wykorzystywać właściwie w każdym wnętrzu - wspaniale wpasują się zarówno w minimalistyczny styl skandynawski, jak i w stonowany i elegancki styl klasyczny. Dodatkowo listwy w kolorze białym doskonale wpasowują się w styl nowoczesny. W wielu restauracjach stawia się na wyraziste barwy i kontrasty, których doskonałym uzupełnieniem będą wąskie listwy w kolorze białym lub czarnym. W przypadku hotelowych pokoi od kilku sezonów w wystroju wnętrz dominują jasne barwy. Białe meble, odcienie szarości i beżów na ścianach przełamywane są dodatkami w kontrastujących odcieniach. Jasne listwy przypodłogowe to sposób na urozmaicenie i jednocześnie podkreślenie charakteru każdego wnętrza.

Goście z pewnością docenią gust właścicieli i będą chętnie korzystać z usług lokalu. Warto jednak pamiętać, aby wybrane listwy były wysokiej jakości. W przypadku montażu listew w obiektach takich jak hotele, pensjonaty, restauracje czy kawiarnie nie można pozwolić sobie na wykończenia zaburzające aranżację. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na cokoły wykonane z twardego MDF, czyli materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne i wielokrotne czyszczenie. W pomieszczeniach bardziej wilgotnych koniecznie należy zastosować listwy odporne na działanie wody. Jeśli wybierzemy sprawdzone wyroby możemy mieć pewność, że przez bardzo długi czas nie będzie konieczności ich wymiany czy naprawy. Aspekt ten jest szczególnie istotny dla właścicieli restauracji i hoteli często przyjmujących gości.