Biała listwa przypodłogowa mdf wilgocioodporna czy wersja standard?

Zastanawiacie się Państwo czy wybrać listwę przypodłogową mdf wilgocioodporną czy wersję standard?

Użycie listew wilgocioodpornych daje nam większą pewność i bezpieczeństwo w przypadku kiedy w danym pomieszczeniu panuje lub pojawia się wilgoć.

 

Wszystkie sprzedawane przez nas listwy przypodłogowe mdf, bez znaczenia czy wersja standard czy wersja plus, obie te wersje są zabezpieczone na dolnej krawędzi izolantem przeciwilgociowym więc wersja standard od wersji plus różni się tylko tym że została wykonana z zielonej płyty mdf która dodatkowo ma podwyższoną odporność na działanie wilgoci.

 

Producent listew mdf Lagrus w swojej ofercie posiada 48 wzorów listew mdf o różnych wzorach które zostały rozdzielone na 3 kategorie w naszym sklepie.

 

Pierwsza z nich:

-Białe cokoły mdf bez wzoru - znajdziesz tam białe listwy przypodłogowe mdf o prostych kształtach

-Białe cokoły mdf z wzorem - znajdziesz w niej białe listwy podłogowe mdf o zróżnicowanych kształtach

-Białe cokoły mdf wilgocioodporne - w tej kategorii znajdziesz 10 najbardziej popularnych wzorów listew mdf które zostały wybrane ze wszystkich dostępnych 48 wzorów.

 

Jeśli Państwa dom czy mieszkanie jest świeżo wybudowanym budynkiem ( do 2 lat ) w takiej sytuacji warto użyć tylko i wyłącznie listew wilgocioodpornych ponieważ przez dwa lata od momentu wybudowania budynku wydostaje się z niego tzw. wilgoć budowlana. W takiej sytuacji powinniśmy się wstrzymać również z ich akrylowaniem czy silikonowaniem na najbliższy czas aby dać wilgoci możliwość wydostanie się spod listwy.

 

Co w sytuacji kiedy nasz dom lub mieszkanie ma już więcej niż 2 lata i wilgocioodporną listwę przypodłogową chcemy zamontować tylko w wybranych pomieszczeniach takich jak korytarz, łazienka czy kuchnia a w pozostałej części tą samą listwę lecz w wersji standard? 

 

W takiej sytuacji aby mieć możliwość połączenia tej samej listwy w dwóch wersjach , czyli standard i plus (wilgocioodporna) wystarczy w pierwszej kolejności wybrać model listwy z kategorii Białe cokoły mdf wilgocioodporne w której mamy 10 wzorów do wyboru.

 

Jeśli uda Ci się wybrać w tej kategorii listwę przypodłogową która spełni Twoje oczekiwania, to będziesz miał możliwość doboru do niej tego samego modelu lecz już w wersji standard.

 

Obie wersje listew z zewnątrz będą wyglądały identycznie a więc pozwoli Ci to zaoszczędzić na zakupie listew ponieważ nie ma większego sensu montować wilgocioodpornej listwy przypodłogowej w pomieszczeniu gdzie są np. wykładziny.